UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні військово-технічне співробітництво розглядають на примітивному рівні — експерт

За даними джерел в ОПУ, через бездіяльність української сторони у розвитку ВТС з Туреччиною глава "Укроборнпрома" міг розпрощатися з посадою достроково, але йому пощастило.

Ключовим елементом військово-технічного співробітництва (ВТС) є оформлення спільних підприємств і міжнародних проєктів у сфері створення озброєнь і військової техніки, а також розвитку технологій. Однак в Україні прогрес у цій сфері не зрушив з місця з моменту приходу до влади нової команди, пише у своїй статті для ZN.UA Валентин Бадрак. Більше того, президент Туреччини Релджеп Тайіп Ердоган зізнався Володимиру Зеленському, що українська сторона нічого не зробила в області обіцяного розвитку українсько-турецького ВТС.

Як зазначив автор, зараз ВТС тільки в примітивному вигляді розглядають як експорт або імпорт озброєнь і військової техніки. При цьому збройова торгівля під час війни не стане першорядним питанням. Водночас завдання імпорту все більше зміщуються до мистецтва переконання заокеанських партнерів, пише експерт.

За словами джерел в Офісі президента, Зеленський дуже засмутився заявою Ердогана про бездіяльність України в області загального розвитку військово-технічного співробітництва. Зазначалося навіть, що керівнику "Укроборонпрому" пощастило, що він на момент візиту Ердогана до Києва перебував в Індії. Інакше, його кар'єра оборонно-промислового менеджера могла б достроково завершитися вже під час візиту турецького лідера.

Водночас, за словами автора, саме на турецькому напрямку в області військово-технічного співробітництва України зафіксували реальний прорив.

Детальніше про стан українського безпекового сектору читайте у статті Валентина Бадрака "Сектор безпеки-2020: усе тріщить по швах" для ZN.UA.