UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні виконується менше третини рішень судів — Кабмін

Уряд поставив амбітне завдання для українського правосуддя.

В Україні виконується 23,5% рішень судів. При цьому уряд ставить задачу збільшити кількість позитивних рішень до 70% до 2023 року. Таку задачу Кабінет міністрів поставив Мін'юсту на п'ять найближчих років.

"Заборгованість за виконавчими документами, які лишаються невиконаними на кінець звітного періоду, повинна зменшитися в 2019 році порівняно з попереднім роком на 20%, у 2020 році - на 15%, а далі кожен рік - не менш ніж на 10%", - зазначено в документі, оприлюдненому на сайті Верховної Ради в понеділок.

Передбачається вдосконалити виконавче провадження шляхом діджиталізації відповідних процедур, забезпечити повний доступ до необхідних реєстрів і баз даних, електронної взаємодії з державними органами і банками.

Крім того, в планах Мін'юсту до 2024 року - ліквідувати необґрунтований мораторій на виконання певних категорій судових рішень.

Кабмін також має намір створити ефективну систему медіації, відновного правосуддя, третейських судів та арбітражів, конкурентних державним судам. За оцінкою уряду, це має значно розвантажити судову систему на користь інструментів, до яких у сторін договору буде довіра.

Для зменшення шкоди від шахрайства з юридично значущими даними міністерство "проведе аудит державних реєстрів та забезпечить інтероперабельність і високий рівень безпеки даних".

"Ми впровадимо надійну систему державної реєстрації, яка буде гарантувати непорушність прав на нерухомість і бізнес", - наголошується в програмі.

Для досягнення заявленої мети уряд планує забезпечити громадян і бізнес доступними нотаріальними послугами за допомогою електронної системи нотаріату та впровадити проведення окремих реєстраційних дій без втручання людини, що передбачає нульові корупційні ризики і миттєвий сервіс.

Як повідомлялося, за десять років Україна виплатила близько двох мільярдів гривень за рішеннями Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). У рейтингу рішень ЄСПЛ Україна посідає третє місце.

В Україні об'єктами рейдерства, окрім бізнесу, стали держпідприємства. Детальніше читайте у статті Романа Куйбіди "Як зупинити корозію правосуддя" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".