UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні відбулися польові випробування контрбатарейного радару

Радар здатен визначати точне місцезнаходження артилерії противника на відстані десятків кілометрів.

Українські військові у понеділок, 8 квітня, випробували на одному з полігонів Збройних сил України контрбатарейний радар 1Л220УК для розвідки позицій ворожої артилерії, повідомляє прес-служба державного концерну "Укроборонпром".

Під час випробувань військовослужбовці перевірили тактико-технічні характеристики радару. Польовий етап випробувань розробки "НВК "Іскра", яка входить до складу держконцерну, успішно завершено.

Контрбатарейний радар 1Л220УК має радіолокаційну станцію, яка працює у мікрохвильовому діапазоні, що дозволяє радару "бачити" снаряди, а цифровій системі - "будувати" траєкторії їх польотів. Це дозволяє визначити точне місцезнаходження гармат, мінометів, РСЗВ, ракетних комплексів протиповітряної оборони і тактичних ракет.

Потужність цифрової фазованої активної решітки 1Л220УК дозволяє зробити відповідні розрахунки за умови розміщення радару за декілька десятків кілометрів від позицій противника та спостерігати за полем бою у секторі до 180 градусів. ТТХ контрбатарейного радару значно перевищують характеристики нині наявних на озброєнні ЗСУ.

Після успішного завершення державних випробувань контрбатарейний радар буде запущено у серійне виробництво.

Як пише у своїй статті для DT.UA директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак, реалізація Програми модернізації армії вимагає істотного збільшення фінансування ЗСУ.

"Загальна прогнозна сума середніх щорічних витрат становитиме 4,0–4,7 млрд дол., що трохи більше ніж в 1,5 рази перевищує витрати 2018 року", - зазначає експерт.

Докладніше про реформування армії читайте у статті Валентина Бадрака "Професійні Збройні сили: міф чи реальність?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".