В Україні продовжує зростати захворюваність на ВІЛ. За десять місяців цього року зареєстровано понад 13 тисяч нових випадків захворювання.
Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я Моз, передає Укрінформ.
Загалом в Україні, за даними ЦГЗ, станом на 1 жовтня під медичним наглядом перебувало 136 тисяч ВІЛ-інфікованих громадян. При цьому у відомстві зазначили, що рівень поширеності ВІЛ серед української молоді віком 15-24 роки має стабільну тенденцію до зниження, що може свідчити про ефективність профілактичних заходів і стабілізацію епідемічної ситуації щодо ВІЛ-інфекції.
Також у ЦГЗ запевнили, що Україна забезпечена всіма новітніми препаратами для лікування ВІЛ.
Водночас у центрі констатували, що найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ станом на 1 листопада цього року залишається статевий шлях передачі інфекції.
Як повідомлялося, щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. День проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я у 1988 році; відзначається за підтримки Генеральної асамблеї ООН.
СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін.
СНІД уперше виявлений у США у 80-х роках.
Від початку епідемії у світі 74,9 млн осіб інфікувалися ВІЛ та 32 млн померли від хвороб, викликаних СНІДом.
Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.