В Україні у наступні 50 років очікуються кліматичні зміни, які призведуть до збільшення кількості стихійних та екстремальних метеорологічних явищ.
Директор Українського гідрометеорологічного інституту (УкрГМІ) Володимир Осадчий розповів, що, згідно з проведеними УкрГМІ дослідженнями, регіональні кліматичні особливості України дозволяють говорити про те, що кількість стихійних метеорологічних явищ збільшиться в окремих регіонах, в першу чергу, у Карпатах і Криму.
Осадчий зазначив, що в зимовий період підвищиться на 1,5-3 градуси середня температура. Таке підвищення призведе до значної кількості ожеледиці. У літній період за рахунок підвищення температури посилиться конвективна хмарність, що призведе до різких збільшень кількості опадів, зокрема, злив. Також будуть спостерігатися різкі перепади погоди - день злива, а наступного дня ясно і сонячно.
Окрім цього, Осадчий зазначив, що такі кліматичні зміни можуть призвести до проблем із прісною водою. "Проблема прісної води буде однією з найбільш актуальних, особливо у південних областях", - підкреслив Осадчий.
Нагадаємо, вчені вважають, що максимум глобального потепління найближчим часом припаде на 2013-2014 роки через сильну сонячну активність.
Космічні спостереження протягом останніх 30 років доводять енергетичний дисбаланс Землі. Поточна оцінка глобального дисбалансу становить +0,5±0,26 Вт/м2. Це свідчить про те, що Земля одержує від Сонця енергії більше, ніж її випромінює в космічний простір, тобто йде нагрівання нашої планети, в основному приховане, реалізується у збільшенні тепломісткості Світового океану.
З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося у всіх широтах, проте найбільш значне зростання температури було зафіксовано в північних широтах. Там температура зросла на один градус, тоді як в інших регіонах - на 0,6 градуса Цельсія. Враховуючи наростаючу активність Сонця, наступний максимум глобального потепління слід очікувати у 2013-2014 роки.
16 вересня 2012 року було досягнуто абсолютний мінімум покриття морськими льодами Арктики - 3,4 мільйона квадратних кілометрів. Це значення виявилося на 760 тисяч квадратних кілометрів меншим, ніж мінімум, досягнутий 18 вересня 2007 року. !zn
Читайте також:
В результаті глобального потепління південь України опиниться під водою, а Крим - стане островом
Збиток від природних катастроф за 30 років оцінили в 3,8 трлн доларів
Метеорологи очікують в Україні м'які зими з різкими перепадами температур