В Україні триває міжнародний архітектурний конкурс на найкращий проект Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC). Зовсім недавно, 3–4 травня, незалежне журі відібрало п'ять найкращих проектів Центру. Переможець конкурсу буде відомий 30 липня 2019 р. Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" - це некомерційна організація, яка має задокументувати й увічнити пам'ять про Голокост, зокрема про масові розстріли нацистами в Бабиному Яру у вересні 1941 р.
"Так, це символ і найбільша братська могила, мабуть, в усьому світі. І, попри весь цей жах, і в Україні, і в Білорусі, і в країнах Балтії, скрізь, де пройшли гітлерівці, головний символ - аж ніяк не Бабин Яр, а Освенцим у Польщі. Немає жодного музею або центру, який би зберігав, розповідав, учив і нагадував про звірства нацистів. І тому Бабин Яр став таким подвійним потужним символом", - сказав в інтерв'ю для DT.UA Натан Щаранський, голова Наглядової ради BYHMC, відомий радянський правозахисник, дисидент і відмовник, який чотири рази займав пост міністра в ізраїльському уряді і очолював агентство "Сохнут".
Детальніше про увічнення пам'яті читайте в матеріалі Сергія Махуна "Натан ЩАРАНСЬКИЙ: "Наш Меморіал - це не тільки київський Бабин Яр, а й історія всіх місць у Східній Європі, де знищували євреїв"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".