UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні тести з ПДР вперше винесені на громадське обговорення

Протягом місяця усі бажаючі зможуть пройти нові тестові завдання та залишити відгуки до них.

В Україні стартувало громадське обговорення тестових версії електронних екзаменаційних білетів з правил дорожнього руху, повідомив під час брифінгу керівник Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України Владислав Криклій.

Обговорення відбувається в рамках впровадження нових стандартів складання іспитів для реформування сервісних центрів МВС. Воно буде доступне протягом місяця, починаючи з сьогоднішнього дня.

Кожен охочий зможе переглянути нові білети з ПДР на сайті ГСЦ МВС та висловити свої пропозиції. Для цього необхідно пройти тест за обраною категорією та скористатися кнопкою "Маю пропозицію до запитання", що є після кожного білета, і в онлайн-формі залишити свої коментарі.

"2,5 тисячі питань з ПДР, з яких сформовані електронні білети, розробила експертна група, до якої увійшли представники профільних організацій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, фахівці громадських організацій профільного спрямування та працівники Головного сервісного центру МВС", - розповів Криклій.

За його словами, громадське обговорення білетів допоможе виключити логічні помилки та сформувати їх відповідно до категорій водійських посвідчень.

"Наша мета – зробити процес змін максимально прозорим та дослухатися до усіх порад. Усі профільні експерти та пересічні водії матимуть змогу написати нам свої пропозиції", – підкреслив він.

Після місяця тестування та аналізу всіх пропозицій і листів експертна група внесе всі необхідні корективи й запустить у дію нові екзаменаційні білети.

У червні 2016 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що система відеофіксації порушень правил дорожнього руху в Україні повноцінно запрацює наступного року.

Як писало DT.UA, за попередніми оцінками експертів, реалізація проекту фото - і відеофіксації порушень правил дорожнього руху на національному рівні може принести в скарбницю до 20 млрд гривень тільки в перший рік використання.

Детальніше про корупцію в сервісних центрах МВС читайте в матеріалі Інни Ведерниковой "Реформа МВС. Без мундира" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".