У вівторок, 1 жовтня, стартував конкурс з відбору команди полярників в 25-ту Українську антарктичну експедицію на станцію "Академік Вернадський". Для експедиції планують набрати 12 осіб, повідомили на сайті Національного антарктичного наукового центру.
За словами керівника НАНЦ Міносвіти Євгена Дикого, до 25-ї Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде багато уваги, тому що в наступному році весь світ буде відзначати 200-річчя відкриття Антарктиди. Також Україна відзначатиме першу чверть століття станції.
Згідно з повідомленням, для експедиції потрібні: семеро вчених, лікар, кухар, дизеліста-електрик, системний механіки системний адміністратор зв'язку. Науковці повинні працювати за такими напрямками досліджень: геолого-геофізичні; гідрометеорологічні та океанографічні; геокосмические; біологічні.
"В цьому році ми знову не ставимо ніяких обмежень - головне, щоб кандидати або кандидатки були фахівцями у своїх напрямках і мали необхідне здоров'я для роботи в Антарктиді", - зазначив Дикий.
Серед загальних вимог до кандидатів - відсутність хронічних захворювань і протипоказань до роботи в умовах Антарктиди, володіння іноземною мовою, неконфліктність і комунікабельність.
Згідно з інформацією на сайті, за місяць роботи на станції "Академік Вернадський" експедитори отримають 25 тисяч грн.
Конкурс буде проходити в три етапи: прийом документів, співбесіда та затвердження кандидатів конкурсною комісією.
У квітні, станція "Академік Вернадський" отримала на модернізацію майже 35 млн грн. Вперше після придбання наукової станції в Антарктиді Україна приступила до її модернізації і капітального ремонту.
Раніше, 24-я УАЕ відрізнялася професійним складом, сформованим на відкритому конкурсі без гендерних обмежень. В результаті після довгої перерви до неї увійшли дві жінки.
Станція "Академік Вернадський" розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона являє собою метеорологічну і географічну обсерваторію, яка підтримується Україною в рамках Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки.
Детальніше про дослідження Антарктиди читайте в статті Германа Богапова "На рік до пінгвінів" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".