В Україні з вівторка, 5 лютого, стартувала реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО), повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Основний період реєстрації цьогоріч триватиме до 25 березня, додатковий – до 20 травня.
"Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками", - йдеться у повідомленні на сайті УЦОЯО.
Майбутні учасники ЗНО повинні зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, сформувати і роздрукувати реєстраційну картку. Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів.
Комплекти реєстраційних документів для проходження ДПА у формі ЗНО, учні подають до закладу освіти, в якому навчаються. Усі інші учасники зовнішнього незалежного оцінювання формують та подають комплект документів самостійно, відправляючи рекомендованим листом у регіональний центр оцінювання.
За умови успішної реєстрації на ЗНО-2019 учасник отримує з регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення.
На сайті центру для кожного учасника ЗНО буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та пін-кодом. До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх сторінок запрошення-перепустки з датою, часом і місцем проведення тестувань.
Зазначимо, у 2019 році Державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів та випускники коледжів, технікумів і училищ. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі. Скласти ЗНО-2019 можуть також особи, які випустилися у минулі роки.
Випускникам 11-х класів результати ЗНО зараховуватимуться як оцінки за ДПА з таких предметів як українська мова і література (обов'язково), математика або історія України (на вибір випускника), один з предметів, за якими складається ЗНО, на вибір випускника.
Студенти закладів вищої і професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО лише з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України. Загалом ЗНО доступне з 11 навчальних предметів.
Нагадаємо, 8 січня стартувала реєстрація на пробне ЗНО. Пробне тестування розпочнеться у березні.
Минулого року максимальні 200 балів з математики, фізики, хімії, біології отримали 222 учасника зовнішнього незалежного оцінювання. 12 учасників ЗНО отримали оцінку 200 з двох предметів. Однак жоден не набрав 200 балів з трьох предметів.
Про результати дослідження освітнього рівня українських школярів читайте у статті Оксани Онищенко "Результати ЗНО залежать не тільки від учнів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".