UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні розробили програму-робота для моніторингу е-декларації

Програма працює на основі відкритих державних даних.

IT-спеціалісти компанії "908" з Дніпра розробили Telegram програму-робота під назвою OpenDeclarationBot, що здатна моніторити електронні декларації посадових осіб.

"Декларації чиновників наробили багато шуму, але не у кожного українця є можливість структурувати цю інформацію. Ми вирішили зробити сервіс, який дозволить просто і швидко перевірити декларацію будь-якого чиновника. Для цього ми перевели всі гроші у гривні, склали квадратні кілометри наявної нерухомості і порахували кількість автомобілів" – сказав керівник проекту Олексій Іванкін, повідомляє "Радіо Свобода".

Програма працює на основі відкритих державних даних. За її допомогою можна дізнатися про місце роботи, посаду, загальну площу нерухомості, кількість машин, доходи, заощадження і фінансові зобов'язання чиновника. Для того, щоб дізнатися розмір статків чиновника, досить ввести його прізвище.

Окрім OpenDeclarationBot, команда "908" також створила OpenDataBot – сервіс моніторингу реєстраційних даних і судових рішень компанії для запобігання рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Раніше голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак повідомила, що система електронного декларування досі не має автоматичної прив'язки до публічних реєстрів і потребує подальшого вдосконалення.

"На сьогоднішній день в силу тієї програми, яка була розроблена ТОВ "Міранда", система існує як корзинка, що накопичує і оприлюднить інформацію. НАЗК місяцями проводило переговори з власниками відповідних реєстрів і в нас є доступ до цих реєстрів, але у самої системи поки що немає автоматичного доступу у режимі реального часу до цих баз даних", - сказала Корчак.

Нагадаємо, що опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

У цілому в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114 тисяч 244 документа.