Катастрофічною, навіть порівняно з сусідами, можна назвати ситуацію в Україні. У нас проводиться лише 3,1 трансплантації на 1 млн населення в рік. І це один з найгірших показників у світі. В абсолютних цифрах це складає лише 130 операцій в рік, при тому, що понад 5 тисяч українців щороку потребують пересадки органів. З них трансплантації нирки потребують понад 2500 пацієнтів, печінки - 1500, серця - понад 1000, кісткового мозку - 300.
Про це в статті для DT.UA пише Ольга Богомолець, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я. За її словами, черга людей, які потребують операції, неухильно зростає, і більшість з них помирає, так і не дочекавшись пересадки.
"З 5000 осіб, які потребують пересадки, щорічно вмирають близько 3400. Щодня у нас дев'ять смертей тих, хто не дочекався трансплантації, - підкреслює народний депутат. - У світі щорічно виконується до 100 тисяч трансплантацій органів, та понад 200 тисяч - тканин і клітин людини. Нині у світі живе більше 1 млн осіб з пересадженими органами, і їх кількість постійно зростає".
За словами автора, сьогодні на планеті немає жодної країни, в якій трансплантація була б заборонена. За даними ВООЗ, її проводять в 104 країнах світу, які мають для цього фінансові, матеріально-технічні і кадрові можливості. Про ефективність і популярність трансплантації як найбільш ефективного лікування необоротних захворювань органів свідчить статистика. Так, щорічно в США виконується близько 26-28 тисяч трансплантацій, в Іспанії - понад 4 тисяч, у Польщі - понад 1,5 тисячі.
"Активно розвивається галузь і в пострадянських країнах, де провідні позиції утримує Білорусь - там щорічно проводиться 50 трансплантацій на 1 млн населення. В Естонії цей показник становить 46,2 трансплантацій на 1 млн населення, в Латвії - 36,2, в Литві - 22", - йдеться у статті.
Докладніше про необхідність прийняття нового закону про трансплантацію читайте у матеріалі Ольги Богомолець "Трансплантологія в Україні відстала від світу на цілу епоху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".