З початку 2018 року до 15 лютого 2019 року в Україні зафіксовано не менше, ніж 164 напади на представників та активістів громадянського суспільства, йдеться в опублікованій управлінням верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) доповіді.
Фіксується чітка тенденція до збільшення кількості нападів та погроз, спрямованих на суспільно активних представників громадянського суспільства, заявляють представники УВКПЛ. Серед них - вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, напади на журналістів NewsOne і адвокатів журналіста Василя Муравицького.
"Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність та готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – висловлювати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики... Більшість таких нападів не розслідується, до того ж нерідко правоохоронці й самі вдаються до утисків, як, наприклад, у справі з доступом до персональних даних журналісток Христина Бердинських і Наталії Седлецької", – повідомили в ООН.
Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Докладніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".