UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні показники захворюваності на кір зросли у 17 разів

За дев'ять місяців минулого року, порівняно з цим, хворих було значно менше.

В Україні за дев'ять місяців цього року порівняно з цим же періодом 2017 року показники захворюваності на кір зросли у 17 разів. Станом на 26 жовтня захворіли 35 233 людини, з них 21 500 – діти, повідомив на брифінгу голова Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Володимир Курпіта.

За його даними, найбільше хворіють на заході України – у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Волинській областях. У цих регіонах зафіксовано найнижчий рівень вакцинації. Минулого тижня до них приєдналася Вінницька область, там спалахи захворювання у трьох районах.

Зазначається, що 65% хворих не мали жодного щеплення від кору у попередні роки. Вони є джерелом поширення хвороби і для тих, хто вчасно отримав щеплення, передає "Українська правда".

Курпіта також зазначив, що з початком навчального року хворих побільшало, бо почастішали контакти школярів та студентів. "Враховуючи високу заразність захворювання, з середини вересня почався знову підйом. Пік був минулого тижня, тоді зареєстрували 1319 випадків кору", – сказав він.

Станом на 27 жовтня зареєстрували 15 летальних випадків від ускладнень кору цього року. В Одеській області – шість випадків, по два випадки – у Львівській та Закарпатській областях. По одному випадку – Івано-Франківська, Кіровоградська, Тернопільська, Миколаївська та Київська області.

Вказується, що з 15 смертей 13 хворих не мали щеплень проти кору, у двох були записи про щеплення у 1998 та 2017 роках.

За словами Курпіти, усі регіони подають по інфосистеми дані про свої залишки, і зараз немає дефіциту вакцин з календаря щеплень.

Раніше повідомлялося про масові захворювання учнів навчальних закладів Вінницької, Львівської та Івано-Франківської областей. Зазвичай більшість з них не мають щеплень від кору.

Через спалах захворювання у МОЗ вирішили змінити нормативно-правову базу, щоб дорослі в групі ризику могли робити безкоштовні щеплення від кору вакцинами, закупленими на національному рівні.