В Україні сьогодні, 30 червня 2018 року, набуло чинності рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації щодо поліпшення роботи 4G, йдеться у повідомленні на сайті комісії.
"30 червня 2018 року введено у дію рішення НКРЗІ "Про задоволення заяв суб'єктів конверсії про анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України" та "Про анулювання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів у зв'язку із задоволенням заяв суб'єктів конверсії про анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України", якими задоволені заяви ПРАТ "Київстар", ПРАТ "ВФ Україна", ТОВ "Лайфселл" з метою вивільнення радіочастотного ресурсу, необхідного для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління в діапазоні 1800 МГц та анульовані дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів", - йдеться в повідомленні.
Завдяки зазначеним заходам, з'явилася можливість поліпшення надання послуг 4G споживачам шляхом подолання високого рівня фрагментації частот у діапазоні 1800 МГц і можливості використання 4G‑радіотехнології у цьому діапазоні.
В НКРЗІ відзначили, що зазначені оператори з 1 липня 2018 року зобов'язані забезпечити можливість отримання послуг з використання 4G у згаданому діапазоні: протягом 12 місяців (тобто до липня 2019 року) не менше 90% населення кожного обласного центру України; протягом 42 місяців (тобто до грудня 2021 року) не менше 90% населення кожного населеного пункту з населенням більше 10 тис осіб.
Нагадаємо, що 30 березня мобільні оператори Lifecell і Vodafone повідомили про запуск 4G у великих містах України. Kyivstar планує запустити 4G у квітні.
6 березня три оператори мобільного зв'язку, що працюють в Україні, заплатили за 4G-ліцензії в діапазоні 1800МГц 5,434 млрд грн при стартовій ціні 3,988 млрд грн.
31 січня 2018 року три найбільших українських мобільних оператора заплатили 2,456 млрд грн за 80 МГц в діапазоні 2600 МГц за право розгорнути на них зв'язок стандарту 4G. За ліцензії планувалося виручити 2,3 млрд грн. Мобільні оператори в ході торгів " з голосу переплатили 150 млн грн.
Детальніше про перспективи розвитку 4G-зв'язку в Україні читайте у статті Германа Богапова "Відставання буде ліквідоване" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".