UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні планують впровадити новий метод шкалювання результатів ЗНО

В Мін'юсті вже зареєстровано наказ МОН, у якому визначені принципи такого шкалювання.

В Україні планують впровадити новий метод шкалювання результатів ЗНО, адже старий несумісний із методикою впровадження граничного бала "склав/не склав".

Про це DT.UA заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, два тижні тому у Мін'юсті зареєстровано наказ МОН, у якому визначені принципи такого шкалювання.

"Наше завдання полягатиме в тому, щоб реалізувати цю методику на практиці", - наголосив Карандій.

Крім того, на його думку, щоб порівнювати тести різних років, необхідно провести аналіз сукупності абітурієнтів двох сусідніх років (умови навчання, рівень підготовки).

Читайте також: Конфіскація без вироку суду — італійська брендова річ чи українська підробка?

"Це ми зробимо влітку, після завершення тестування. У принципі, дані не мають істотно різнитися. Але чим довший часовий відтинок, то більша буде відмінність. Тому я не бачу нічого страшного в тому, щоб сертифікати були дійсні два роки. А ось чи можна більше - тут треба подумати", - наголосив Карандій.

Також, за його словами, потрібно використовувати методики створення рівноцінних тестів, у тому числі й із застосуванням т.зв. "якірних" (повторюваних) завдань.

"Наступного року ми створимо тести, які будуть рівноцінні тестам нинішнього. Правда, проблема може виникнути з тестуванням з іноземної мови, бо 2017-го ми плануємо його вдосконалити, впровадити ще одну складову - аудіювання. Тому сертифікат нинішнього року з іноземної мови не буде рівноцінний сертифікатові наступного", - заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки дозволить використання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу до вищих навчальних закладів протягом щонайменше 2 років, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду.

Детальніше про доцільність нововведень у системі ЗНО читайте у статті Оксани Онищенко "Чи той це випадок, коли варто поспішати? Сертифікати ЗНО тепер будуть дійсні кілька років" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".