UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні планується повністю змінити норми висадки і поливу дерев

Зовсім не зміна клімату, а неправильна посадка і поганий догляд призводять до загибелі зелених насаджень

На вулицях, площах, алеях українських населених пунктів планується повністю поміняти застарілі норми висадки і поливу дерев на більш сучасні, з урахуванням вдалою зарубіжної практики.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Чому в Україні погано ростуть дерева? Справа не в кліматі і глобальне потепління, а в тому, що дерева абсолютно неправильно висаджуються і поливають. Підсумок - купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть самий витривала рослина довго не протягне. Ми взяли за основу європейський і інший закордонний досвід і є кілька дієвих і дійсно крутих ідей, які можна було реалізувати в Україні", - зазначив він.

Дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, поліпшення їх екологічного стану та комфорту мешканців. Наприклад, на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може досягати 43, а то і 50 градусів. З деревами вона знижується майже вдвічі - до 18-26 градусів. Тільки протягом одного року одне дерево може охолоджувати повітря не гірше 10 безперервно працюючих кондиціонерів. Дерева вбирають в себе близько 13 тисяч літрів дощової води щорічно і фільтрують близько 28 кілограмів забруднень.

зокрема, передбачається в місцях громадського користування висаджувати тільки великомірні дерева з вірно сформованою кроною. При цьому передбачати професійні системи посадки дерев у міських умовах, які сприяють більш ефективному їх поливу, а також спеціальні панелі, які не дозволяють коріння "підривати" покриття над ними. Наприклад, у Канаді працює подібна система TreeParker, яка забезпечує необхідний простір для росту кореневої системи, витримує транспортні навантаження і додатково сприяє управлінню зливостоками.

На жаль, українські міста втратили статус найзеленіших, але цьому можна і потрібно протистояти, не тільки висаджуючи дерева, але і правильно доглядаючи за ними.

У Києві серпень був відзначений спекою, яка вже встановила рекорд: ніч на 3 серпня виявилась найтеплішою за 137 років метеорологічних спостережень у столиці.