UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні неможливо створити якісний освітній простір за наявних умов — експерт

За словами заступника Голови Рахункової палати, Нова українська школа має багато ризиків.

В Україні буде неможливо створити якісний освітній простір доти, доки не будуть актуалізовані державні норми, стандарти та правила. Це питання і до МОЗ, і до Мінекономіки, і до інших. Як можна новий освітній простір втиснути в обмежені площі навчальних приміщень при переповнених школярами класах?! Про відповідні ризики концепції Нової української школи розказав ексклюзивно для DT.UA заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.

"Наразі ми маємо ситуацію із застарілими нормами. Стандарти, які внесені туди, давно потрібно оновити. Перш ніж запроваджувати якісь інновації, потрібно проаналізувати поточну ситуацію. Цього, вочевидь, зроблено не було", - зазначає Майснер.

Аудитори Рахункової палати виявили, що більшість закуплених для початкових класів шкільних меблів та дидактичних матеріалів є неякісними. Зазначається, що на 21 з 29 перевірених об'єктах контролю закуплені для НУШ меблі взагалі не відповідають діючим вимогам. Про школярів особливо не турбувались. Ні про комфортність, ні про безпечність для здоров'я.

"В Україні неможливо зробити якісний освітній простір в сучасних умовах. Ми спостерігаємо за тим, як чиновники в інтересах третіх осіб купують шкільні меблі. На них витрачають великі кошти, а потім з'ясовується, що вони непридатні для використання. І тут мова вже йде про кримінальну відповідальність", - підсумовує Майснер.

Він переконаний, що чиновники мають чітко усвідомлювати, що вони купують за гроші платників податків.

"Загалом, ідея НУШу класна. Цей проект цікавий, але зовсім не підготований на місцях", - резюмував Майснер.

Нагадаємо, Нова українська школа - ключова реформа Міністерства освіти і науки. На її реалізацію виділено вже понад 2,2 млрд гривень з державного бюджету.

Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий Закон "Про освіту", який регулює основні засади нової освітньої системи, а у лютому 2018 року Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти.

Детальніше про реформування освіти читайте у статті Оксани Онищенко "Здрастуй, нова-стара школо!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".