UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні можуть відновити виробництво "кольчуг"

Глава РНБО поставив перед українським ВПК завдання з виробництва сучасних засобів радіоелектронної розвідки.

Одним з пріоритетних завдань української оборонної промисловості має стати якнайшвидше відновлення серійного виробництва сучасних комплексів дальньої радіотехнічної розвідки "Кольчуга КЕ", заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов.

Як зазначає прес-служба установи, виробництво комплексів, за словами Турчинова, має бути налагоджене на евакуйованому з Донецька в Запорізьку область ПАТ "Топаз". Крім "Кольчуг", планується налагодити на київських підприємствах виробництво універсальних станцій контролю радіоелектронної та цільової обстановки нового покоління розробки НІІ "Квант-радіолокація".

Як зазначив секретар, РФ регулярно застосовує проти ВСУ потужні засоби радіотехнічної розвыдки і радіоелектронної боротьби. "В умовах бойових дій вони постійно відчувають і тестують свої нові розробки", - заявив він в ході візиту на підприємство "Радіовимірювач" концерну "Укроборонпром".

Турчинов підкреслив, що наявність в українській армії "Кольчуг" дозволить нівелювати технічне перевага агресора.

"Наявність в ЗСУ таких сучасних засобів радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби дозволить своєчасно викривати наміри противника, подавляти його електронні засоби зв'язку та управління, блокувати застосування БПЛА, приймати швидкі рішення в складних умовах ведення сучасного бою та досягати перемоги", - резюмував він.

"Кольчуга"- перспективна українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки, була вперше представлена широкому загалу в 2000 році, на виставці "Sofex-2000" в Йорданії. За повідомленнями ЗМІ, наявність даного комплексу (Кольчуга-М) у розпорядженні ЗС Грузії стало причиною значних втрат серед російської авіації у російсько-грузинському конфлікті 2008 року.

Читайте також: Глава Міноборони РФ Шойгу прибув до анексованого Криму

Раніше Олександр Турчинов заявляв, що Росія використовує Донбас як полігон для відпрацювання застосування новітніх військових технологій, зброї і тактик ведення війни. "Часто наші позиції обробляє трійка БПЛА. Один проводить видову розвідку, другий виявляє системи зв'язку і управління, а також радіолокаційні системи для їх придушення системою радіоелектронної боротьби. І третій апарат коригує вогонь артилерії або сам завдає удар, якщо це бойовий БПЛА", - розповів він.

Тим часом, місія ОБСЄ зафіксувала в Донбасі застосування високотехнологічної російської станції радіоелектронної боротьби Р-330Ж "Житель", яка пеленгує радіосигнали та створює перешкоди.