В Україні створено вже 34 добровольчих батальйони.
Про це заявив глава МВС України Арсен Аваков в інтерв'ю журналу Фокус.
Відповідаючи на питання про те, наскільки виправданою є критика їх бійців через нібито їх протиправної діяльності, міністр зазначив, що за весь час тільки в одному випадку владі довелося розформувати подібний батальйон через протиправні дії.
"Один з батальйонів ми розформували, хоча він брав участь у боях, мав загиблих і поранених. Там відбулися незворотні процеси, за які потрібно карати: мародерство, відсутність дисципліни. Перше дискредитує армію, друге веде до втрат. Ми припиняємо подібні прояви, хоча за всіма встежити непросто", - розповів він.
За словами Авакова, близько 7 тис. чоловік зараз служать добровольцями в армії, Національній гвардії і спецбатальонах МВС.
"Зараз вони тримають лінію фронту і повинні знати, що про них хоча б думають добре, тому що платять їм відверто погано - у нас просто немає іншої можливості", - сказав глава МВС, коментуючи його суперечку з міністром оборони Валерієм Гелетеєм.
У той же час він категорично спростував чутки про поширеність неонацистських поглядів серед добровольців, зокрема в батальйоні "Азов".
"Так, більшість із присутніх у батальйоні "Азов" хлопців мають своє сприйняття світу. Але хто вам сказав, що ви можете їх судити? Не забувайте, що зробив батальйон "Азов" для країни. Згадайте про звільнення Маріуполя, бої під Иловайском, останніх атаки в Приазов'ї. Дай Бог кожному, хто їх критикує, зробити 10% того, що вони зробили", - підкреслив міністр.
"І всякий, хто скаже мені, що ці хлопці проповідують нацистські погляди, носять свастику і так далі, - відверто бреше і займається дурницями. Я багато годин провів з бійцями "Азова" в розмовах. Немає там ні нацизму, ні свастик", - заявив він.
Раніше в організації Amnesty International заявили, що за військові злочини на сході України відповідальні як терористи, так і українські силовики.
"Всі сторони конфлікту вже продемонстрували свою зневагу до життя цивільного населення, а також відверто порушують свої міжнародні зобов'язання", - зазначив голова організації Саліл Шетті в ході свого візиту в Київ.
У Генпрокуратурі у свою чергу запевнили, що військова прокуратура розслідує випадки вчинення злочинів проти мирного населення Донбасу військовослужбовцями добровольчих батальйонів.
Раніше ZN.UA писав про особливості створених в Україні добровольчих батальйонів, їх роль у бойових діях, а також обґрунтованість їх критики.!zn