UA / RU
Підтримати ZN.ua

В українських школах дистанційно вчаться близько 5 тис. дітей з окупованих територій – директорка освітнього фонду

Жданова стверджує, ніби динаміка приєднання таких школярів до української освіти зростає.

Виконавча директорка Громадської організації "Фонду “Відкрита політика” Ірина Жданова заявила про те, що майже 5 тисяч школярів, які живуть на тимчасово окупованих територіях дистанційно навчаються в українських школах. Вона повідомила про це під час брифінгу “Доступна освіта: дистанційне навчання в школах та перші підсумки вступної кампанії для мешканців з тимчасово окупованих територій”.

За словами Жданової, “динаміка школярів (з окупованих територій - ред.), які навчаються дистанційно чи на екстернаті, за останні роки різко зростає”.

Зазначимо, що у минулому році Анна Новосад, яка на той момент обіймала посаду міністра освіти і науки, в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” заявляла про те, що в українських школах дистанційно навчаються 4,5 тис. дітей з окупованих територій.

Читайте також: Кращі школи України: рейтинг за результатами ЗНО-2020

Нагадаємо, весною українські школярі, як і студенти, пішли на дистанційне навчання через поширення коронавірусу. У квітні стартував проект Всеукраїнська школа онлайн, в рамках якого в ефірах українських телеканалів викладалися 11 шкільних дисциплін. Протягом двох місяців проект набрав 15,6 млн переглядів на YouTube-каналі.

Пізніше вчені-фізики, представники наукових установ НАН України, деякі університети і українські школи звернулися до президента України Володимира Зеленського з листом-скаргою на неналежний рівень підготовки телеуроків Всеукраїнської школи онлайн, заявивши, що "вихід вчителів з класу" продемонстрував низький рівень їх професійної підготовки, а онлайн-уроки з фізики для 11 класу - недостатній рівень викладання усталених понять.

Також на сайті Офісу президента зареєстрували електронну петицію, у якій закликали Володимира Зеленського заборонити в Україні дистанційне навчання школярів.

Як в Україні працювала дистанційна освіта, з якими плюсами та мінусами щоденно стикалися вчителі, школярі та їх батьки, читайте у статті Оксани Онищенко "За дверима "дистанційки" для ZN.UA.