UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зростає чисельність диких тварин: які види показали найбільший приріст

Зростає чисельність майже всіх груп тварин.

В Україні зростає чисельність майже всіх груп тварин

В Україні зростає чисельність майже всіх груп тварин

Вовки, лисиці та шакали почали все частіше навідуватись до міст та сіл України. Бачили їх навіть у столиці. Набагато частіше зустрічаються тепер і козулі, олені та зайці. Про те, чи справді чисельності диких тварин у нашій країні зросла, що спричинило це і які види показують найбільший приріст, в інтерв'ю Віктору Коневу розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.

За його словами, зростання чисельності спостерігається у всіх групах диких тварин.

Читайте також: Українські вчені розшифрують ДНК тварин із озер Антарктики 

"Так, збільшується поголів'я копитних, таких як зубри, лосі, олені (благородний, плямистий), лані, козулі. Зростає поголів'я кабанів, муфлонів. Стає більше хутрових звірів: зайців, бобрів, борсуків, куниць, вовків, шакалів, лисиць. Чисельність осілих птахів, таких як куріпки, глухарі, тетеруки, рябчики теж зростає, так само, як і перелітних: гусей, качок, голубів, куликів", - розповів Смаль.

Водночас він зазначив, що приріст дрібної польової дичини незначний, а в деяких місцях чисельність зайців та куріпок мінімальна. Це з використанням пестицидів і широкозахватной техніки сільському господарстві.

"Крім того, суттєвий негативний вплив на чисельність диких тварин має стрімке неконтрольоване зростання протягом останніх двох років кількості вовків, лисиць та шакалів", - додав голова Держлісагентства.

Нагадаємо, окупанти вивезли з тимчасово окупованого заповідника «Асканія-Нова» на Херсонщині низку диких та зникаючих видів тварин. Зокрема, по кілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида вивезли до заповідника «Ростовський» до Росії.

Всі статті Віктора Конева читайте за посиланням.