UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зросло негативне ставлення до Сталіна після вторгнення РФ в Україну – опитування

Найгірше ставляться до Сталіна у Центрі та на Заході країни.

Після вторгнення РФ українці різко змінили своє ставлення до радянського вождя Йосипа Сталіна. Понад 64% опитаних негативно сприймають  Сталіна і лише 5% – позитивно, свідчать результати слціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 6-20 липня.

КМІС

 До Революції Гідності меншість населення (23% опитаних) мала позитивне ставлення до Сталіна.  До 2021 року ситуація істотно не змінювалася, хоча загальний тренд був скоріше у сторону  зменшення кількості опитуваних, які позитивно ставляться до Сталіна.

Найгірше ставляться до радянського вождя на Заході та в Центрі. На Півдні негативно ставляться трохи більше половини -55% опитуваних (позитивно – лише 6%). На Сході ж негативне ставлення – 45% (ще 35% мають байдуже ставлення, а позитивне – 12%).

КМІС

Серед російськомовних українців ставлення до Сталіна дещо краще, проте серед усіх українців переважає саме негативне ставлення (навіть серед російськомовних росіян 50% мають негативне ставлення і лише 21% – позитивне).

КМІС

Серед усіх вікових категорій більшість українців  негативно ставляться до радянського вождя.

КМІС

Дослідження проводили з 6 по 20 липня за допомогою телефонних інтерв’ю.  на Було опитано 2000 респондентів. . Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни до формальної похибки додається певне систематичне відхилення.За даними КМІС, результати опитування зберігають  високу репрезентативність.

Читайте також: 43% українців вважають, що Україну можна відбудувати за п’ять років — опитування

Кількість українців, які заявляють про неприпустимість жодних територіальних поступок для досягнення миру з РФ, збільшилася до 84%.