Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Учитель закладу загальної середньої освіти", "Учитель початкової освіти", повідомляє "Інтерфакс-Україна" у вівторок, 29 грудня.
Як повідомили в пресслужбі Міносвіти, професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетенцій учителя. Так, до загальних компетенцій увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська і підприємницька.
Також до переліку фахових компетенцій увійшли:
- мовно-комунікативна компетенція;
- предметно-методична компетенція;
- інформаційно-цифрова компетенція;
- психологічна компетенція;
- емоційно-моральна компетенція;
- педагогічне партнерство;
- інклюзивна компетенція;
- здоров'язберігаючих компетенція;
- прогностична компетенція;
- організаційна компетенція;
- оціночно-аналітична компетенція;
- інноваційна компетенція;
- рефлексивна компетенція;
- здатність до навчання протягом життя.
"Профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризики необ'єктивного оцінювання професійних компетенцій вчителів при їх атестації та сертифікації", - йдеться в повідомленні відомства.
Також уточнюється, що даний документ містить опис профкомпетенцій вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями - фахівець, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
Раніше повідомлялося, що в українських школах почнуть використовувати електронні щоденники і класні журнали. Це, за даними МОН, має скоротити обсяг бюрократичної роботи.
Як в Україні працює дистанційна освіта, з якими плюсами і мінусами щодня стикаються вчителі, школярі та їх батьки, читайте в статті Оксани Онищенко "За дверима" дистанційки" " для ZN.UA.