UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу

Щеплення робитимуть у чотири етапи упродовж 2021-2022 років.

Міністерство охорони здоров’я у вівторок, 22 грудня, затвердило план вакцинації українців від COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я.

Документ буде гнучким, а його виконання залежатиме від епідемічної ситуації в країні, доступності вакцини тощо. План оновлюватимуть щодва тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

«Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад – це базова частина документа. Вона може бути змінена лише у разі отримання кардинально нової інформації. Етапи розробки вакцин, кваліфікаційні та реєстраційні процедури, поставки вакцин – цю частину оновлюватимуть постійно», - зазначив очільник ЦГЗ Ігор Кузін.

Згідно з планом, протягом 2021-2022 року планується щепити від коронавірусу щонайменше 50% населення України – 20 млн людей. У першу чергу – медиків та людей з груп ризику. Україна готова отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Однак за прогнозами експертів, перші поставки можуть відбутись не так швидко.

Планом затверджено чотири етапи вакцинації населення:

1) січень–квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією (зокрема, медпрацівники ковідаріїв);

2) квітень–червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку захворювання і ті, хто надає медичні послуги;

3) червень–вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку ковід і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021- березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть громадян у пунктах щеплень, мобільними бригадами з імунізації і у тимчасових центрах вакцинації. Щеплення від коронавірусу є добровільним, примусово вакцину українцям не вколюватимуть.

«Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень», - додав він.

Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна – відповідну процедуру буде затверджено окремим планом.

Кузін також закликав регіональні заклади охорони здоров’я, місцеву владу, лікарів та громадськість до співпраці, адже успіх кампанії з вакцинації значною мірою залежатиме від неї.

Над розробкою плану вакцинації працювали фахівці Центру громадського здоров’я України спільно з експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНІСЕФ.

Читайте також: Шмигаль запевняє, що Україна отримає вакцину від коронавірусу не пізніше, ніж Європа

Раніше голова МОЗ Максим Степанов повідомляв, що Україна має можливість закупити 8 млн доз вакцини для 4 млн населення. За попередніми підрахунками, країні для повної вакцинації потрібно 15 млрд доларів, а сьогодні є майже в шість разів менше

Тож Україна веде переговори з іншими країнами щодо можливості постачання надлишків вакцини. Ще 8 млн доз наша країна має отримати в рамках європейської ініціативи COVAX, однак на сьогодні проєкт опинився під загрозою закриття.