UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні запрацювала платформа для пошуку депортованих і зниклих безвісти дітей

На сайті, зокрема, можна знайти інформація про постраждалих дітей та повідомити про дитину, яку загубилася, чи постраждала від рук окупантів.

В Україні 1 серпня почала працювати державна інформаційна платформа “Діти війни”, що має сприяти збору даних про дітей, постраждалих від агресії РФ проти України, для надання допомоги їм. Зокрема, йдеться про зниклих безвісти чи незаконно вивезених окупантами на територію Росії, повідомляє Національне інформаційне бюро.

“Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації”, – заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарія Герасимчук.

Як зазначається, на сайті зібрані актуальні та зведені дані про дітей, що загинули, отримали поранення, зникли безвісти чи були депортовані. Також там розміщена інформація про неповнолітніх, яких вдалося розшукати та врятувати.

Крім того, портал надає можливість повідомити:

За інформацією НІБ, усі зареєстровані на сайті звернення будуть опрацьовувати відповідні відомства.

Правоохоронні органи ж щодня мають оновлювати кількісні показники, указані на платформі.

Директор Національного інформаційного бюро Олександр Смирнов розповів, що наразі відомо про 358 загиблих і 639 поранених дітей від початку вторгнення РФ у нашу країну. Також 203 дитини зникли безвісти, 5754 були незаконно вивезені, а 47 повернуті на територію, підконтрольну Україні, за участі Мінреінтеграції.

Читайте також: Правоохоронці встановили особи понад п'яти тисяч вкрадених росіянами дітей

“Створивши цей портал, ми також хочемо залучити до розшуку дітей громадськість, централізувати та значно полегшити подання повідомлень щодо зникнення або виявлення місце перебування дитини. Питання захисту дітей та повернення їх в Україну є одним із наших завдань”, - наголосив Смирнов.

Він зазначив, що відповідні державні органи роблять усе необхідне для фіксації фактів депортації та примусового переміщення чи переселення дітей. Крім цього, Україна співпрацює з партнерами і міжнародними організаціями.

“Створений нами спільний портал “Діти війни” дозволяє швидко та цілеспрямовано збирати потрібні дані, що допомагають ідентифікувати дитину, відстежити її місце перебування та в результаті – повернути її в Україну”, – пояснив директор НІБ.

Також, за його словами, ініціатива допоможе сформувати доказову базу й притягнути до відповідальності винних у злочинах проти дітей.

Платформу створило НІБ за підтримки Мінреінтеграції, Офіса генпрокурора, Нацполіції та радниці-уповноваженої президента Дарії Герасимчук за дорученням голови держави.

Раніше в Національній поліції Донецької області повідомили про початок операції з порятунку дітей. Правоохоронці пропонують родинам евакуацію та житло.