UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні запрацює міжнародна сертифікація навичок володіння комп'ютером

У понад 100 країнах вона використовується для навчання і працевлаштування.

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій за підтримки Мінцифри займеться реалізацією в Україні міжнародної сертифікації володіння комп'ютером (ICDL - International Computer Driver Licence).

Про це йдеться на сайті Мінцифри.

"ICDL - це сертифікація, що дозволяє людям підтвердити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій", йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що якість і репутація ICDL ґрунтуються на 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм, а сертифікація ICDL зараз доступна в понад 100 країнах світу.

"Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, яка забезпечує понад 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі", - повідомляє Мінцифри.

Сертифікація містить в собі теоретичні та практичні завдання. Так, при складанні тесту можна, наприклад, забронювати онлайн столик в ресторані або скопіювати пропозиції з будь-якого сайту про науку, створити та відправити лист електронною поштою.

ICDL сертифікат необхідний при вступі до ВНЗ в багатьох країнах світу, а також при працевлаштуванні.

Читайте також: В Україні можна отримати свідоцтво про народження дитини поштою: як це зробити

"Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію. Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу і підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, яка є представником ICDL в Україні.

Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють всі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням. Тестування і сертифікація за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення", - заявляють в Мінцифри.

Матеріали по модулю "Український цифровий громадянин" будуть доступні на сайті безкоштовно. Тренувальне онлайн тестування по модулю "Український цифровий громадянин" буде реалізовано на порталі "Дія.Ціфрова освіта".

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іона заявила, що в рамках партнерства передбачено сприяння впровадженню рамки цифрових компетенцій для педагогів (DigCompEdu) і рамки цифрових компетентностей для громадян (DigComp for Citizens).

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №5376 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні". Документ про податкову систему "Дія City" підтримав 281 народний депутат.

Проєкт закону передбачає запровадження спецрежиму оподаткування резидентів "Дія City" - ІТ компаній, що відповідають передбаченим законом "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" вимогам і будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого буде здійснювати уповноважений орган. Також документ вводить спецрежим оподаткування окремих доходів працівників резидентів "Дія City" і залучених ними гіг-спеціалістів.

Також повідомлялося, що Міністерство цифрової трансформації представило нові послуги, доступні в додатку на і порталі "Дія".

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що використання цифрових технологій в бізнесі прискорює його розвиток у 2-3 рази. Тому, за його словами, "для нас це можливість прискоритися і вийти на новий рівень розвитку економіки".

Про запровадження додатка "ДіяCity" і про те як воно вплинуло на ринок цифрових технологій в Україні читайте в статті "Рядові IT-шники не поспішають в" ДіяCity "