UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні за тиждень ліквідували більше сотні інтернет-магазинів з продажу наркотиків

Поліцейські провели ретельний аналіз каналів збуту наркотиків через «DarkNet».

© Національна поліція
© Національна поліція України
© Національна поліція
© Національна поліція

Нацполіція провела масштабну спецоперацію з ліквідації понад 100 інтернет-магазинів з продажу наркотиків, через які щодоби збували близько 50 тисяч доз наркотичних речовин, повідомила прес-служба НПУ.

Відзначається, що протягом тижня співробітники поліції перекрили два міжнародних канали надходження наркотиків в Україну і припинили діяльність трьох потужних нарколабораторій.

Правоохоронці провели ретельний аналіз каналів збуту наркотиків через Інтернет, зокрема в закритій його частині - «DarkNet».

Поліцейські встановили власників понад 100 інтернет-ресурсів, які діяли на території всієї України а й були пов'язані між собою: всі вони були «постійними клієнтами» трьох оптовиків, один з яких знаходився в ТОПі рейтингу «DarkNet».

Поліцейські не допустили потрапляння на «чорний» ринок більше 20 кг Альфа PVP, близько 8 кг амфетаміну, понад 4 кг канабісу, близько тисячі таблеток «екстазі», а в цілому - це понад 120 тисяч доз наркотиків.
Також з незаконного обігу вилучили 200 літрів психотропної речовини в рідкому вигляді, конопель і 110 літрів прекурсорів, що використовуються для виготовлення психотропних речовин.

Вартість вилученого за цінами "чорного" ринку становить близько 50 мільйонів гривень.

Крім цього, поліцейські вилучили 113 тисяч доларів США, 158 тисяч гривень, зброю, гаджети, чорнові записи та шість автомобілів.

Слідство вже встановило 50 осіб, пов'язаних з діяльністю ліквідованих наркомагазінів. 13 з них вже повідомили про підозру, десяти суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внесення застави в розмірі від 143 тисяч гривень до 2,1 мільйона гривень, ще трьом - домашній арешт.

Читайте також: Депутати Ради фінансували рейдерство та наркоторгівлю — СБУ

Раніше в Києві взяли банду наркоторговців, які відмінно розбираються в ІТ-технологіях, з щомісячним оборотом понад два мільйони гривень. Заборонені речовини збували в спеціально створених інтернет-магазинах, розрахунки проводили через електронні платіжні системи і в криптовалюті.