У понеділок, 6 червня, в Україні святкують День журналіста. Саме цього дня 1992 року Національну спілку журналістів нашої країни прийняли до Міжнародної федерації журналістів. А пам'ятна дата була заснована через два роки указом президента України Леоніда Кучми.
Історія Дня журналіста
International Day of Journalists 'Solidarity відзначають з 1958 року, але дата у нього інша – 8 вересня.
Саме цього дня 1943 року стратили письменника, публіциста, театрального критика та журналіста Юліуса Фучика, який був відомий своїми антифашистськими поглядами. Світова журналістська спільнота цього дня всіляко намагається показати рівень свого професіоналізму та захистити свої права.
16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку.
Наразі наша країна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Робота журналістів зараз займає особливе місце, оскільки агресор веде війну не лише на суші, морі та в повітрі, а й на інформаційному фронті, поширюючи численні фейки. Завдяки журналістам, українці та світова спільнота можуть дізнатися достовірну інформацію про військові злочини, які скоюють окупанти.
За даними Національної спілки журналістів України, російські загарбники вбили вже 32 працівники ЗМІ. Це підтверджені факти загибелі медійників за різних обставин. Серед них журналісти та представники ЗМІ, убиті під час виконання професійних обов'язків чи захисту нашої держави у лавах ЗСУ, а також медійники, які стали цивільними жертвами російської війни.
Зокрема, виконуючи професійні обов'язки, загинули вісім журналістів: троє українських та п'ять іноземних, дві жінки та шість чоловіків.