У неділю, 23 серпня, в Україні відзначають День державного прапора. Свято щорічно відзначають в один і той же день, воно присвячене одному з головних державних символів.
Історія свята
Свято було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми в 2004 році.
Дату свята обрали не випадково. Саме 23 серпня 1991 року група депутатів вперше внесла національний прапор України до сесійної зали Верховної Ради. Тепер він зберігається в музеї Верховної Ради.
До 2004 року День прапора відзначали тільки в Києві. Тоді свято випадало на 24 липня, оскільки в цей день в 1990 році український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації.
У 2009 році президент України Віктор Ющенко вніс зміни в указ Кучми, ввівши щорічну офіційну церемонію підняття українського прапора 23 серпня.
Традиції святкування Дня прапора
Традиційно в цей день у багатьох населених пунктах України проходять урочисті церемонії підняття національного прапора. Проводять і інші заходи.
Разом з тим, цього року в зв'язку з карантинними обмеженнями, пов'язаними з пандемією коронавірусу, масові заходи можуть скасувати. Так, в Чернівецькій обласній державній адміністрації закликали громадян підняти прапор над своїми будинками.
У Харкові скасували парад вишиванок, який щорічно проводять 23 серпня.