UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні створили чат-бот для пошуку зниклих дітей

Також працює Телеграм-канал, в якому оперативно можна отримати інформацію про дітей, які загубилися, або знайшлися.

В Україні вже 12-ий день триває спротив російським загарбникам. За весь цей час із країни виїхали понад 1,7 мільйона осіб. Водночас за даними ЮНІСЕФ, від початку російського вторгнення понад 500 тисяч біженців – це діти. 

Однак, іноді стається так, що деякі з дітей губляться під час евакуації. Крім того, війна, яку розпочала рф, забирає сотні життів мирного населення і залишає дітей без батьків. Аби допомогти неповнолітнім у складних ситуаціях воєнного часу офіс президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України створили бот «Дитина не сама»: https://t.me/dytyna_ne_sama_bot

«Якщо ваша дитина загубилася… Якщо ви бачите самотню дитину… Якщо ви бажаєте тимчасово прихистити дитину в своїй сім'ї… Якщо вам відомі міжнародні організації, що готові прихистити українських дітей… Якщо ви маєте інші питання стосовно дітей, то пишіть сюди в Телеграм бот «Дитина не сама»: і ви отримаєте відповіді на свої питання», – пояснила радниця-уповноважена президента України з прав дитини в ОПУ Дарі Герасимчук.

Вона зазначила, що з чат-ботом варто у першу чергу ознайомитись батькам, волонтерам та всім небайдужим громадянам.

Крім того, в Україні створено Телеграм-канал «Пошук зниклих»: https://t.me/poshuk_znyklyh 

В ньому можна оперативно отримати інформацію про дітей, які загубилися, або знайшлися. Також у Телеграм-каналі можна знайти інформацію щодо дорослих, зв’язок із якими було втрачено.

Як зазначив очільник Мінцифри Михайло Федоров, у запиті необхідно вказати:

Як зазначили в «УП.Життя», повідомлення у Телеграм-каналі потрібно надіслати одному з цих контактів:

Телеграм-канал «Пошук зниклих» співпрацює з теробороною, яка також приймає запити про загублених або тих, із ким втрачено зв'язок. Для посилення пошуку варто додатково заповнити анкету від ТРО.

Читайте також: Скільки ще дітей має загинути, щоб російські війська перестали стріляти — Зеленська

В Україні триває повномасштабна війна з Росією. Багато українців виїздить до інших міст чи за кордон, потребує медичної чи психологічної допомоги, допомоги з дітьми, контактів осіб, у яких можна залишити тварину. ZN.UA зібрало корисні контакти: де українцям шукати допомогу вдома і за кордоном.