У п’ятницю, 20 травня, в Україні почався етап підтвердження участі у національному мультимедійному тесті (НМТ), повідомили в Міністерстві освіти та науки. Цього року НМТ замінить зовнішнє незалежне тестування, яке зараз неможливо провести через повномасштабну війну.
Так, підтвердити свою участь в основній сесії мультимедійного тесту абітурієнти повинні до 7 червня. У МОН пояснили, що це можна зробити, заповнивши спеціальну форму на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ». Там потрібно зробити наступні кроки:
- вибрати із запропонованого переліку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період основної сесії тестування (18 липня – 4 серпня 2022 року);
- зазначити своє прізвище та ім’я;
- обчислити і правильно ввести результат у відповідне поле, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».
Після цього на сторінці має з’явитися повідомлення, що учасник успішно підтвердив свою участь в НМТ. Також у повідомленні йтиметься про обов’язковість другого етапу.
Ті хто, не підтвердить свою участь з 20 травня до 7 червня, не зможуть долучитися до основної сесії. Водночас ті, хто підтвердять свою участь в НМТ, з 21 червня по 7 липня повинні будуть обрати місце проходження тесту. Це можна буде зробити на інформаційній сторінці у спеціальній формі, де потрібно вказати назву відповідного населеного пункту.
«Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із розділу «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце складання НМТ», – додали в МОН.
Попри те, що в країні йде війна, вже час замислитися про майбутнє. Хто у вересні буде навчатися в українських університетах, коли так багато молоді їде зараз за кордон? Що зможуть протиставити наші навчальні заклади іноземним університетам? У профільному парламентському освітянському комітеті та Міносвіти пропонують скасувати ЗНО при вступі на перший курс і на магістратуру. Що це означає і які можуть бути наслідки? Читайте у матеріалі Оксани Онищенко «Чи можна зараз скасовувати ЗНО?».