UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні стануть загальнодоступними результати перевірки якості палива

Результати оцінки будуть виводити в інтернеті.

В Україні стануть загальнодоступними результати перевірок якості палива і зараз всі підрозділи Держекоінспекції в тестовому режимі працюють з системою оперативного сповіщення про продукцію, що викликає серйозний ризик.

Про це повідомляє пресслужба екоінспекції.

"Всі органи ринкового нагляду використовують систему оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик, де споживачі можуть дізнаватися про небезпеку продукції, виявленої контролюючими органами", - заявив глава ДЕІ Андрій Мальований.

Зараз всі територіальні та міжрегіональні підрозділи інспекції працюють з системою в тестовому режимі без оприлюднення результатів перевірок.

"Найближчим часом Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства забезпечить ліцензію на користування цим програмним продуктом для працівників ДЕІ за допомогою персонального ЕЦП. Після цього відповідна інформація про порушення на АЗС і АЗГС буде доступна для громадян", - йдеться в повідомленні.

Всі бажаючі можуть ознайомитися з результатами на сайті відомства.

Читайте також: Україна знайшла нового постачальника дизельного палива "Роснефти" - ЗМІ

Кабінет міністрів врегулював питання зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з імпортної та виробленого в Україні пального. Органи місцевої влади отримають 1,5 млрд гривень.

Також уряд на засіданні сьогодні, 17 березня, затвердив порядок зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального, яке вироблене або ввезено на територію України.

Згідно з пояснювальною запискою, тільки за перші 2,5 місяця року це дасть додаткові 1,2 млрд грн для місцевої влади на поліпшення доріг, підтримку освіти та медицини.

"Засоби по акцизному податку, накопичені з 1 січня цього року, повинні бути розподілені по бюджетах громад у двотижневий термін з дня набрання чинності відповідної постанови. А далі 13,44% акцизу від палива буде автоматично і безперебійно надходити до бюджетів, виходячи з обсягів реалізованого пального на відповідній території", - йдеться в повідомленні Кабміну.