UA / RU
Підтримати ZN.ua

Cкасування статусу надзвичайної ситуації через COVID-19: що це означає для громадян України

Роз'яснення дала експертка.

Пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. Відповідну заяву зробили у ВООЗ. Члени Комітету підкреслили світову тенденцію до зниження рівнів смертності від COVID-19, зниження загальної кількості госпіталізацій, а також високий рівень імунітету населення. Керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Оксана Кошалко розповіла, як це рішення може вплинути на українців.

Кошалко наголосила що скасування режиму надзвичайної ситуації щодо пандемії COVID-19 було досить очікуваним рішенням. Перше за все завдяки тому, що варіант вірусу  SARS-CoV-2 Omicron максимально наближений за своїми характеристиками до нашого сезонного грипу.

Читайте також: МОЗ готується скасувати карантин через коронавірус

«Він вже не є таким небезпечним, яким він був на початку пандемії COVID-19. Сьогодні ми маємо набагато більше інформації про сам вірус та методи виявлення і лікування пацієнтів. Ми в Центрі громадського здоров’я однозначно будемо проводити епіднагляд за вірусом SARS-CoV-2 та спостерігати за характеристиками самого вірусу», – сказала вона.

За словами Кошалко, на основі оцінки епідситуації будуть надаватися рекомендації уряду про подальші протиепідемічні заходи на території України.

Експертка пояснила, що в Україні спостерігається спад захворюваності — на 15% зменшення у порівнянні з минулим тижнем, 6 тисяч людей захворіли.

Читайте також: Щеплення проти COVID-19: як швидко можна вакцинуватися після хвороби

«У нас стабільна тенденція кілька тижнів поспіль до зниження захворюваності на COVID-19», – додала вона.

Також керівниця відділу епіднагляду розповіла, кому потрібно робити бустерні щеплення проти коронавірусної інфекції.

«В групі ризику COVID-19 у нас сьогодні люди старшої вікової групи та ті, хто мають хронічні захворювання. Тому їм особливо важливо зробити курс щеплення та додаткові бустерні дози», – пояснила експертка.

За її словами, варіант штаму Omicron має меншу летальність ніж його попередники, кількість госпіталізованих осіб зараз не така велика, як раніше.

«Проте ми маємо усвідомлювати, що COVID-19 з нами назавжди й це буде сезонним захворюванням», – резюмувала вона.

Раніше ми писали, що в Україні змінюється відсоток смертності від COVID-19. Це пов'язано з тим, що зараз найпоширенішим є штам «Омікрон», який має значно меншу летальність, ніж «Дельта».