UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні понад 11 тисяч нових випадків COVID-19

За добу від ускладнень захворювання померли 166 осіб.

В Україні станом на неділю, 21 березня, підтвердили 11 145 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 1,5 млн українців, повідомляє «Коронавірус-інфо».

За добу з лікарень виписались 3 877 осіб, не змогли подолати ускладнення захворювання 166. Із самого початку епідемії ковід став смертельним майже для 30 тисяч українців, перехворіли на нього понад 1,2 млн осіб.

В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Львівська (1 117), Харківська (879), Житомирська (814), Дніпропетровська (760) і Хмельницька (760) області. У Києві 434 нових випадки інфікування.

Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 68,7 тисячі тестів на ковід, з них 35,2 тисячі - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили понад 27 тисяч осіб.

Зазначимо, не всі дані в статистиці - за попередню добу. Через затримки з внесенням до бази туди часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.

Читайте також: У Києві не зменшується статистика зараження коронавірусом

За час епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Закарпатській, Одеській області та Києві ; у «помаранчевій зоні» ще 11 регіонів.

Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.