UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні підтвердили майже півтисячі нових ковід-випадків

Лікарі та науковці чекають на нову хвилю епідемії восени.

В Україні станом на неділю, 1 серпня, підтвердили 484 нових випадки COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 2,2 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.

За добу з лікарень виписали 131 особу, ушпиталили – 473, не змогли подолати ускладнення захворювання шість пацієнтів. Із самого початку епідемії ковід став смертельним майже для 53 тисяч українців, перехворіли на нього понад 2,1 мільйона осіб.

В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Київ (86), Одеська (55), Дніпропетровська (41), Харківська (40) та Київська (24) області.

Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 26 450 тестів на коронавірус, зокрема 13,7 тисячі методом ПЛР і ще понад 10 тисяч експрестестів.

Читайте також: У Миколаєві вже чотири випадки Дельта-штаму

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 111 країнах, що свідчить про початок нової хвилі пандемії.

В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня, за даними МОЗ, зараз в країні лабораторно підтверджено 17 випадків інфікування новим штамом серед мешканців Києва, Закарпатської і Львівської областей. Усі хворі нещодавно повернулися з інших країн. Втім, за словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.

На думку науковців НАН України, статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. З огляду на поширення мутації «Дельта», вона може мати «вибухові темпи». У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

Адаптивний карантин в Україні діє до 31 серпня, однак з 1 вересня його можуть продовжити. Завдяки вакцинації від ковід, обмеження можуть бути не такими жорсткими. Що вже відомо про новий штам коронавірусу, читайте у нашому матеріалі.