UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію, але про підтримку висловились 34% – соціологи

Соціологи пояснили, чому незгода з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію» не тотожна тому, що українці виступають проти.

Новий закон про посилення мобілізації, ухвалений Верховною Радою у квітні, скоріше або повністю підтримують 34% українців, йдеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у рамках проєкту Mobilise. При цьому соціологи зазначили, що вираженого ставлення до закону серед українців все ж немає.

Скоріше не погоджуються з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію» 20%, зовсім не погодилися – 32%. Не змогли відповісти на це питання ще 14% респондентів.

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: як її отримати військовозобов'язаним

За словами соціологів, відсутність вираженого ставлення до закону вочевидь пояснюється тим, що люди розуміють потребу у вдосконаленні процедур рекрутингу. Також це наслідок страхів та стурбованостей українців, а також того, що сам Закон охоплює різні сфери.

«Варто підкреслити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими Закону або мати стримане, нейтральне ставлення», – додали соціологи.

Опитування провели з 26 травня по 1 червня методом телефонних інтерв’ю. Загалом опитали 2011 громадян України, які мешкають на підконтрольних українському уряду територіях. Похибка становить: 

Читайте також: Загальна мобілізація: як студентам оформити відстрочку

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію 16 квітня. Протягом 60 днів з дня набрання чинності закону (18 травня), військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років мають уточнити свої облікові дані у ТЦК та СП.

Секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що за травень в Україні до Збройних Сил мобілізували стільки ж людей, скільки за останні пів року. За його словами, у минулому місяці був найбільший набір.