UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні не залишилось жодної спеціальності, де б для вступу вимагали результати ЗНО з фізики

У цьому вступна кампанія-2021, за винятком невеликої різниці, повторює ситуацію 2020 року.

Підготовка до вступної кампанії 2021 року розпочалася. Міністерство освіти та науки уже затвердило Умови прийому до закладів вищої освіти – основний документ, який регулює проведення вступної кампанії і стане базою для формування університетами власних правил вступу.

Правила мають бути затверджені вченими радами навчальних закладів до 31 грудня, однак основні положення вступу вже визначені та містять деякі нововведення, пише координаторка освітнього напряму Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш.

Так, у вишах України не залишилося жодної спеціальності, де б для вступу вимагали результати тестування з фізики.

«Цікавий факт – немає жодної спеціальності, де результат тестування з фізики є обов’язковим для участі в конкурсному відборі (це, за винятком невеликої різниці, повторює ситуацію 2020 року)», - зазначає авторка.

Результат з географії є обов’язковим предметом для вступу лише на спеціальність «Географія» (код 106) та середню освіту (географія, код 014.07), а результати з хімії – на спеціальність «Хімія» (код 102) та середню освіту (хімія, код 014.06).

На спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (код 023) хімія є одним із двох можливих предметів, визначених як другий обов’язковий.

Для більшості спеціальностей перелік обов’язкових предметів наступного року не зміниться, але розширяться можливості вибору третього предмета для вступу – його випускник матиме змогу обрати з ширшого переліку.

Наприклад, для вступу на інформаційні технології торік третім предметом було визначено фізику або іноземну мову, а нинішнього року вступник може обирати серед таких предметів: історія України, іноземна мова, біологія, географія, хімія або фізика.

«Маючи результат ЗНО з п’яти предметів (а саме стільки випускник може складати у 2021 році) – української мови і літератури, математики, історії України, іноземної мови та одного з предметів природничого спрямування, вступник зможе подати заяви на участь у конкурсному відборі на більшість пропозицій», - підсумовує Радиш.

Читайте також: Вступна кампанія-2020: МОН підбило підсумки

Більше інформації про цікаві нюанси вступної кампанії 2021 року ви знайдете у статті Наталії Радиш «Вступ-2021: майбутні медики вчать математику, а фізика необов’язкова навіть для фізиків» для читачів ZN.UA.