Понад 16 тисяч українських медиків хворіють на коронавірусну інфекцію, двоє з них отримали інвалідність через ускладнення захворювання, повідомила на брифінгу 5 жовтня заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.
За її словами, до медико-соціальної експертної комісії звернулися вісім медпрацівників, інвалідність отримали двоє, іншим було встановлено відсоток втрати працездатності та продовжено лікарняний.
«Станом на 2 жовтня 2020 року в обласні МСЕК звернулися вісім медиків. З них двом було встановлено третю групу інвалідності, двом – відсоток втрати працездатності, двом – продовжено листок непрацездатності для тривалого доліковування», - зазначила Микичак.
Найбільша кількість хворих медиків у Закарпатській, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій і Київській областях, а також у столиці, пише «Суспільне».
Заступниця міністра нагадала, що СОVID-19 включено до переліку професійних захворювань, зараження ним під час виконання лікарем робочих обов’язків прирівнюється до нещасного випадку на виробництві.
При цьому порядок, умови та критерії встановлення інвалідності у зв'язку із захворюванням на коронавірус не потребує внесення додаткових змін у законодавство – відповідна постанова ухвалена Кабміном у 2000 році, із початком пандемії Верховна Рада внесла певні зміни, що дозволили адаптувати чинне законодавство до нових викликів.
За чотири місяці було проведено 23 закупівлі масок, респіраторів і щитків (із надлишком), торги по інших засобах захисту - окулярах, рукавичках і захисному одягу – тривають досі. МОЗ витратило на потрібні медикам товари 44,2 млн гривень або 1,8% від виділених на це коштів.
Із 63,4 млрд грн Фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками тільки 16,3 млрд грн було виділено на сферу охорони здоров’я. Безпосередньо МОЗ – 14,3 млрд грн. За даними Мінфіну, з виділених коштів міністерство витратило всього 0,5 млрд грн – на лабцентри та ЗІЗ. Що становить 3,5% від усієї виділеної суми.
Чи є в держави кошти на боротьбу з короновірусом і як вони витрачаються, читайте у матеріалі Оксани Сухорукової «Право на життя, або Тест на достаток» для читачів ZN.UA.