UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні хочуть скасувати підготовку для аерокосмічних галузей. Асоціація «Космос» пояснила, чому це помилка

Саме на скасованих спеціальностях готують фахівців для ракетної та авіаційної галузі.  

Українська асоціація високотехнологічних підприємств «Космос» закликає Кабінет міністрів України та безпосередньо прем’єра Дениса Шмигаля, а також міністра освіти і науки України Оксеном Лісовим повернути аерокосмічні спеціальностей у «Перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

Асоціація від імені усіх учасників висловила стурбованість та не погоджується з  Міністерством освіти і науки України, яке підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів України про зміни до «Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», у якому відсутні спеціальності аерокосмічного напряму. Зокрема мова йде про спеціальності «134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка», та «173Авіоніка». 

«Вважаємо, що такий підхід матиме вкрай негативні та незворотні наслідки як для системи аерокосмічної освіти так і для ракетно-космічної та авіаційної галузей України. Саме високотехнологічні та наукоємні галузі, якими є авіаційна та космічна, є справжнім локомотивом національних економік, оскільки одночасно забезпечують вирішення питань безпеки й оборони, економічного розвитку, освіти і науки, а також іміджу на міжнародній арені», - йдеться у зверненні.

Читайте також: В Міносвіти назвали топ кращих державних та приватних ВНЗ

В Асоціації нагадують, що Національна економічна стратегія на період до 2030 року серед головних векторів, за якими буде розвиватися Україна, передбачає стимули для промисловості, невід’ємною частиною якої є авіаційна та ракетно-космічна галузі. До того ж в країні існує проблема із кадровим забезпеченням цієї галузі.

«Створення, випробування та експлуатація авіаційної та ракетно-космічної техніки є складною інноваційною задачею і потребує фахівців аерокосмічного напряму з високим рівнем знань і компетенцій. Підготовка таких фахівців нині здійснюється за спеціальностями «134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка», та «173 Авіоніка», - підкреслили в асоціації.

Зазначимо, що у 2024 році учнів семи професійних училищ в Україні  навчатимуть керувати цивільними дронами.