Епідеміологічний поріг не перевищений у Херсонській (86,5% при нормі 100%), Вінницькій (92,2%), Хмельницькій (92,3%) і Чернівецькій (95,2%) областях. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я України.
При цьому рівень госпіталізацій не перевищує норму в чотирьох регіонах: Кіровоградській, Луганській, Хмельницькій і Донецькій областях.
Станом на ранок 31 березня в "червоній" зоні знаходяться 11 регіонів: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька і Чернігівська області. Усі інші, крім Херсонської області, "помаранчеві".
На думку системного аналітика Євгенія Істребіна, Хмельницька область знаходиться за один кроці від потрапляння в "червону" зону.
"Наступний кандидат - Донецька область, але там ще 3 кроки треба зробити. Хмельницька область давно мала бути визнана "червоною" зоною, на мою думку. Причина - в найвищому рівні госпіталізацій на душу населення, не рахуючи Івано-Франківську область. Два дні поспіль в Хмельницькій області фіксується по 28 летальних випадків за добу, але область досі не "червона", - написав Істребін.
Раніше в Київській школі економіки заявили, що на цьому тижні в "червону" зону карантину можуть потрапити більше половини регіонів України.
У KSE також переконані, що додаткові обмеження необхідно впроваджувати у Вінницькій та Хмельницькій областях. Крім того, згідно з прогнозами, Рівненська, Чернігівська та Тернопільська області також незабаром можуть увійти в "червоний" рівень епіднебезпеки. При цьому ситуація в Івано-Франківській області стабілізується.
Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає. За його словами, ситуація в Івано-Франківській області, де посилення карантинних обмежень сталося в середині лютого, стабілізувалася і захворюваність пішла на зниження.