Китайський Ухань, де зафіксовано спалах коронавіруса 2019-nCoV, не можуть залишити понад 50 громадян України, тому що місто заблоковане військами. Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов в ефірі програми "Свобода слова".
"Ми розуміємо загальну кількість людей, які сьогодні знаходяться на території КНР. Ми розуміємо, скільки безпосередньо людей є в місті, там у нас 51 людина. Вони не можуть нікуди виїхати, тому що місто заблоковане військами", - заявив Данілов.
За його словами, зараз ситуація знаходиться під контролем. З 20 січня працює цілодобова моніторингова група.
"У нас є розуміння контролю усіх людей, які знаходяться в Китаї. Коли людина потрапляє в те чи інше місце, в першу чергу вона отримає СМС-повідомлення, куди їй потрібно звертатися. Ця практика є майже у всіх операторів", - зазначив Данілов.
Данілов зазначив, що безпосередньо в місті Ухані, де почався спалах коронавіруса, знаходиться лабораторія з найвищим рівнем захисту (на території Уханьского інституту вірусології – ред.).
"Тому китайці сьогодні розуміють набагато, може, більше інших, і вони приймають такі заходи. Вони сьогодні локалізували повністю всі ці міста, за наявною інформацією, локалізовано 8 таких міст, з яких виїхати неможливо", - відзначив він.
Раніше сьогодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив МЗС, ДСНС, Міноборони та Мінінфраструктури розробити план і провести евакуацію громадян України з території Китаю у зв'язку зі спалахом коронавіруса.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". Таке рішення прийняли незалежні експерти ВООЗ на екстреній нараді 30 січня.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Влада КНР ввела жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.
Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".