Безпілотний літальний апарат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксував активне транспортне сполучення бойовиків "ДНР" з територією Росії; щонайменше один поїзд у складі 12 вагонів 12 липня відбув із залізничної станції н. п. Квашине (окупована проросійськими терористами Донецька область) і пішов на територію Росії, повідомляється у звіті СММ за 15 липня.
"Вночі 12 липня БПЛА СММ дальнього радіусу дії зафіксував поїзд (мінімум 12 вагонів, вміст розгледіти не вдалося), розгорнутий на схід, на залізничній станції в н. п. Квашине (непідконтрольний уряду, 65 км на південний схід від Донецька). Через 15 хвилин було зафіксовано, що цей поїзд рухався у південно-східному напрямку приблизно у 4,5 км на південний схід від Квашине, а потім виїхав за межі України", – сказано у звіті.
Крім того, вночі 12 липня орієнтовно в 1 км на схід від н. п. Манич (непідконтрольний уряду, 76 км на схід від Донецька) БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив вантажівку, яка прямувала на північний схід по грунтовій та асфальтованій дорогах, які ведуть у напрямку кордону з РФ, у районі, де немає офіційних прикордонно-пропускних пунктів. Пізніше БПЛА засік цей же вантажний автомобіль у полі приблизно у 3,5 км на східно-північно-схід Манича та орієнтовно за 200 м на захід від кордону.
14 липня спостерігачі ОБСЄ біля н. п. Вознесенівка (кол. Червонопартизанськ; 65 км на південний схід від Луганська) спостерігали, як з непідконтрольної уряду України території виїжджали транспортні засоби, які прямували до РФ. Подальше спостереження було перервано, оскільки озброєна група терористів почала вимагати від патруля СММ покинути територію.
"У той же день, здійснюючи моніторинг на залізничній станції "Червона Могила" біля Вознесеновки, спостерігачі бачили вантажний потяг, який рухався у східному напрямку, проте встановити кількість вагонів або їхній вміст не вдалося. Через кілька хвилин член збройних формувань наказав патрулю Місії покинути цей район", – йдеться у звіті.
Нагадаємо, що 12 лютого 2015 року учасники Тристоронньої контактної групи підписали "Комплекс заходів на виконання Мінських угод". Зокрема, домовленості передбачали негайне і повне припинення вогню в окремих районах Донбасу і його суворе виконання, а також відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані.
Проте, на початку цього року спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив про те, що за чотири роки існування Мінських угод наблизитися до врегулювання ситуації в Донбасі не вдалося.