UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Швейцарії вилучили матеріали приватного розслідування у справі про збитий в Донбасі літак МН17

Приватний детектив пропонував винагороду в 30 млн доларів за інформацію про винних в авіакатастрофі.

Слідча група у справі про збитий в Донбасі пасажирський авіалайнер "Малайзійських авиаиний" має намір використовувати матеріали приватного розслідування. Його проводив детектив з Німеччини Йозеф Реш. Напередодні в банку UBS у швейцарському Цюріху в присутності місцевої поліції та працівників органів юстиції був розкритий сейф, в якому німецький детектив зберігав матеріали про збитий літак, повідомила голландська щоденна газета De Telegraaf.

Які саме з вилучених матеріалів будуть долучені до слідства, вирішить швейцарський суд.

Про сейф в швейцарському банку стало відомо за результатами обшуку, який напередодні був проведений в будинку приватного розслідувача Реша в Німеччині.

Засновник приватного слідчого агентства Wifka Йозеф Реш ще восени 2014 року оголосив винагороду в 30 млн доларів тому, хто виведе на слід винних в авіакатастрофі. Ще 17 млн доларів детектив пропонував тому, хто надасть інформацію про спроби держав або державних організацій приховати інформацію про збитий авіалайнер. Профінансувати винагороду нібито повинен був анонімний клієнт, що замовив розслідування. Рік тому детектив Реш заявив, що частина премії в розмірі 17 млн доларів виплачена і розслідування завершено.

6 червня 2016 року міжнародна слідча група опублікувала проміжний звіт, в якому показаний шматок ракети із системи "БУК", яка могла збити MH17. Також у документі наголошується, що розслідування Міжнародної слідчої групи затягнулося з кількох причин. Зокрема, вона досі чекає від Росії інформацію про ракети системи "БУК". Крім того, бойовики в Луганську не дозволяють експертам провести технічні дослідження на телефонних вишках на захоплених територіях.

Повідомлялося, що остаточні результати розслідування загибелі "Боїнга" МН17 опублікують восени. Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу "земля - повітря", випущеної з установки "Бук".

Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 чол., всі загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

У травні 2016 року приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor підтвердила поява в Донбасі системи "Бук" з Росії незадовго до збиття MH17. зокрема, супутникові знімки, зроблені компанією AllSource Analysis, яка виступає партнером американської приватної розвідки, підтверджують, що конкретна система "Бук" перетнув український кордон і була в зоні АТО на підконтрольній російським силам території.

А група Bellingcat встановила "господарів" "Бука", який збив MH17. "Бук" номер 332 приписаний до 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Збройних сил Росії.