UA / RU
Підтримати ZN.ua

В СБУ розповіли про різницю між термінами "полонений" і "заручник"

Говорячи про конфлікт на сході України термін "полонений" використовувати не можна.

В Службі безпеки розповіли, в чому різниця термінів "полонений" і "заручник".

Про це написав начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк в Facebook.

В контексті конфлікту на сході України термін "полонений" використовувати не можна, а термін "заручник" стосується тільки тих людей, яких утримують терористичні організації ДНР і ЛНР.

"Обмін як економічна категорія - це бартерна операція з товарами, а обмін людьми - це злочин з тією чи іншою кваліфікацією! Тому ніколи не вживайте слово "обмін" при коментуванні звільнення заручників. Полонених немає ні в однієї зі сторін. Забудьте це слово. Воно може принести багато неприємностей у майбутньому", - написав Вовк.

Якщо українська сторона визнає, що підозрювані у скоєнні злочинів проти держави - полонені, то вони повинні знаходитися не в СІЗО, а в інших місцях, з іншими умовами утримання, зовсім іншим статусом.

Щодо поняття "заручник" Вовк зазначає: "Заручники є лише у однієї із сторін - вони утримуються терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР" в результаті вчинення їх членами таких злочинів: ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); ст. 147 КК України (захоплення заручників)".

Для української сторони це підозрювані, що містяться під вартою на підставі рішення суду від імені держави Україна (за поданням слідчого, погодженим прокурором), пояснив він.

17 травня спікер адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко повідомив, що в зоні АТО затримали двох співробітників ГРУ РФ. Народний депутат України Борис Філатов опублікував відео допиту російського військового, захопленого на Донбасі українськими військовими.

18 травня в міністерстві оборони Росії затриманих поблизу міста Щастя російських диверсантів назвали "колишніх військовослужбовцями" і зажадали від української влади звільнити їх.