UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Рубіжному дитячий будинок сімейного типу благає про допомогу, щоб вижити

Проте керівництво області продовжує наполягати, що «ситуація контрольована».

Із Рубіжного Луганської області люди благають врятувати сотні життів і розказують, що ситуація дуже далека від контрольованої, про що рапортує керівництво Луганської ОВА. Про це повідомила волонтер Ольга Донець на своїй сторінці у Facebook.

«Наша колега з Рубіжного Ірина Целухіна. Їх уся родина - це дитячий будинок сімейного типу, а саме 9 дітей сиріт віком 3, 7, 9,11, 12, 12, 14, 15, 16 років + ще її дві доньки!!! Хлопець 12 років поранений!!!! Всі вони зараз живуть у підвалі», - написала волонтер.

Вона розповіла, що через їх квартал у Рубіжному вже десяту добу проходить лінія оборони.  Стріляють не перестають ні в день, ні вночі. Навколо палають пожежі. Діти у підвалі, а 12-річний хлопець отримав осколкове поранення.

«Зверталися про допомогу, але чогось за ситуацію в місті всі замовчують. Неподалік від бомбосховище, яке розраховане до 100 чоловік. Але там вже більше 200 з них 45 чоловік від 0 рочків. Харчі закінчуються. Від інтенсивності обстрілів приготувати їжу не можливо. А наш очільник області, оголошує що ситуація контрольована. А ми просили про зелений коридор і режим тиші. Таким чином допомогти нам нікому. Лише тільки молимося», - сказано у дописі.

Волонтер звернулася до всіх із закликом допомогти людям, які опинилися у заручниках у цій ситуації. В першу чергу вона просить бути об’єктивнішим керівництво області та взяти питання на контроль.

Читайте також: За ніч на Луганщині зруйнували понад 20 будинків

Нагадаємо, що внаслідок обстрілів армією РФ міст Сєвєродонецьк та Рубіжне Луганської області загинуло 4 особи, 10 – поранено.

ZN.UA нагадувало про те, що на початку воєнних дій 2014-го одними з найуразливіших виявилися діти з дитбудинків, відповідальність за яких несе держава. «Влада ДНР» не дозволяла їх евакуювати й намагалася вивезти в Росію. Гра на емоціях, пов'язаних із дітьми, — один із найдійовіших способів маніпуляції та пропаганди. Про те, які помилки так і не були усунені читайте у статті Алли Котляр «Якщо завтра велика війна... Чи є в України плани евакуації найбільш уразливих?»