UA / RU
Підтримати ZN.ua

В РНБО заявили про неможливість масштабного переозброєння ЗСУ в найближчі роки

Україна – одна з найбідніших країн Європи, яка не може дозволити собі закупівлю нових озброєнь, заявив перший заступник секретаря РНБО

В найближчі роки масштабне переозброєння української армії неможливе через дуже скромні фінансові можливості України, заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Литвиненко 19 липня.

"Війна це гроші, а Україна сьогодні - одна з найбідніших країн в Європі"... масштабного переозброєння в найближчі роки не буде", – цитує слова заступника секретаря "Інтерфакс-Україна".

За словами Литвиненка, в умовах обмеженого бюджету, критичне значення для зміцнення обороноздатності країни має підвищення ефективності використання наявного арсеналу озброєнь, а також підвищення загальної ефективності всієї системи органів безпеки і оборони.

Представник РНБО, при цьому, підкреслив, що НАТО надало Україні безпрецедентні можливості у проведенні інституційних реформ, які необхідно використовувати.

Нагадаємо, 14 червня Верховна Рада прийняла закон зміни в закон "Про державне оборонне замовлення" з урахуванням пропозицій президента

У лютому президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію засекречене рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Основні показники державного оборонного замовлення на 2016 рік".

Як пише Валентин Бадрак у статті "Збройне випробування президента" на сторінках "Дзеркала тижня. Україна", президент Петро Порошенко на засіданні РНБО 27 січня вказав на необхідність розробки і закупівлі для Сухопутних військ ЗСУ ракетного озброєння в рамках проекту "Вільха", комплексів крилатих ракет на основі технічних рішень проекту "Нептун", нових зразків артилерійських систем, високоточних ракет та боєприпасів, протитанкових ракетних комплексів, нових засобів автоматизації артилерійських підрозділів, автоматизованих комплексів розвідки.

Особливу увагу Порошенко звернув на безпілотні літальні апарати, у тому числі ударні, бронетранспортери нового покоління, засоби зв'язку та управління, навігаційну апаратуру, технології і матеріали космічної розвідки.