UA / RU
Підтримати ZN.ua

В разі аварії на ЗАЕС радіаційна хмара накриє південь України та південно-західні регіони Росії

Мова йде про прогноз на найближчі кілька днів.

У випадку ядерного викиду внаслідок аварії на одному з енергоблоків на Запорізькій атомній електростанції радіаційна хмара відповідно до прогнозу напрямку вітру на понеділок, 29 серпня, накриє частину півдня України та південно-західні регіони Росії, прогнозують аналітики Державної інспекції ядерного регулювання України.

Так, згідно з даними прогнозу рози вітрів на найближчі дня, хмара розповсюдження радіації, яка може виникнути після аварії на Запорізькій АЕС, рухатиметься за вітром на південний схід у бік Росії та охопить частину півдня України

Населенню на потенційно небезпечних територіях фахівці Держатомрегулювання України в разі такої ситуації просять пройти йодну профілактику та максимально обмежити перебування на вулиці, при цьому використовуючи захисні засоби для органів дихання.

Також населенню рекомендують щільно закрити вікна та двері, відключити кондиціонери, вентилятори, закрити вентиляційні продухи, димоходи тощо та організувати санітарні бар’єри на входах до приміщень — місця, де можна зняти верхній одяг та перевзутись.

Як зазначили в Держатомрегулювання, прогноз поширення радіації роблять щоденно для кожної атомної електростанції України враховуючи реальні умови, для оцінки напрямів та відстаней поширення радіоактивних речовин у разі їх викиду.

«Ці прогнозні оцінки потрібні для своєчасного надання рекомендацій органам влади щодо заходів радіаційного захисту населення України, а також інформування сусідніх країн у разі ризику транскордонного переносу», - зазначили в інспекції.

Читайте також: МАГАТЕ сформувала делегацію для поїздки на ЗАЕС

Нагадаємо, що 25 серпня в «Енергоатомі» повідомили, що російські окупанти досягли повного відключення Запорізької АЕС від енергомережі внаслідок пошкодження електромереж. Наступного дня українським енергетикам вдалось запустити два енергоблоки та відновити перетоки електроенергії в енергосистеми України.

Раніше українські фахівці попереджали, що позбавлення атомної станції регулярного живлення унеможливить охолодження ядерного палива та призведе до викиду радіоактивних речовин, як це сталося на японській АЕС «Фукусіма-1». Що задумав Кремль і як йому протидіяти, пояснює Михайло Гончар у статті «Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні».