UA / RU
Підтримати ZN.ua

В рамках декомунізації в Україні необхідно перейменувати ще 299 населених пунктів

Наступним кроком у звільненні країни від тоталітарної топоніміки може стати перейменування Дніпропетровська та Кіровограда, заявив Володимир В'ятрович.

Станом на 12 травня 2016 року в Україні в рамках декомунізації перейменували 688 адміністративно-територіальних одиниць, ще 299 – підлягають перейменуванню надалі. Відповідні цифри оприлюднив Український інститут національної пам'яті.

За повідомленням прес-служби інституту, 12 травня Рада проголосувала за 375 перейменувань радянських топонімів: нові назви отримали 361 населений пункт та 14 районів.

Як зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, Україна досягла в процесі декомунізації переломного моменту, надавши нові назви більш ніж половині підлягаючих декоммунізації населених пунктів.

"Наступним кроком має стати перейменування решти 299 населених пунктів, зокрема Дніпропетровська та Кіровограда. То ж найближчим часом мапа України цілком позбудеться слідів тоталітарної топоніміки", - резюмував він.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада повернула історичні назви 75 населених пунктів в Криму, а також перейменувала 76 населених пунктів в окупованому Донбасі.

Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня 2015 року.

У 2016 році Верховна Рада почала процедуру надання нових назв замість тоталітарних комуністичних українським містам і селам. Рішення приймається на основі пропозицій громадськості та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.