UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ПАРЄ закликали Україну не забувати про внутрішні реформи попри війну

Доповідачі в Раді Європи закликали Україну вирішувати внутрішні проблеми, адже вони ще більше поглиблюють кризу в країні.

На дебатах ПАРЄ, що пройшли 1 жовтня, акцент в українському питанні змістився з російської агресії до внутрішніх проблем України. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Головний доповідач, глава Моніторингового комітету ПАРЄ австрієць Штефан Шеннах визнав, що кровопролиття на Донбасі триває, тому що іноземна держава веде військову агресію проти України. Він також заявив, що сьогодні Росія втратили довіру міжнародної спільноти і поновить її лише тоді, коли виведе війська з території України.

Разом з тим австрієць підкреслив, що в Україні "існують внутрішні фактори, які сприяли цій інтервенції". На його думку, це – "недостатня чіткість у функціонування державних установ, корупція, боротьба між інтересами олігархів".

В зв'язку з цим політик закликав Росію вивести свої війська з України і забезпечити довготривале припинення вогню, в той час як Украину - налагодити інтенсивний діалог всередині країни між політичними партіями, представниками громадянського суспільства, регіонів і національних меншин. Він також висловив занепокоєння гуманітарною ситуацією у зоні конфлікту на Донбасі, яка надалі тільки погіршуватиметься, адже наближується зима.

Інша доповідачка з питань України Майліс Репс додала, що окрім пошуку мирного рішення конфлікту на Донбасі, українська влада повинна втілювати обіцяні реформи, зокрема, в законодавчій сфері, яка надзвичайно посприяє відновленню громадського порядку і довіри до влади.

"Якщо держава має сильну внутрішню систему, тоді навіть російська пропаганда не працюватиме проти неї так відчутно", - висловила свою думку Репс.

Нагадаємо, також в середу у ПАРЄ закликали виключити Росію з Ради Європи. В свою чергу, представник Швеції заявила, що Україна заслуговує більшого, ніж просте виживання, та закликала повернути Росії повноцінне членство в ПАРЄ лише після повернення Криму. !zn