Керівництво терористичної організації "ДНР" вживає заходів зі зняття соціальної напруженості в колективах після "націоналізації" українських підприємств, повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
З цією метою ватажки "ДНР" активізували розвиток "профспілкового руху". Зокрема, дані "профспілки" на чолі з функціонерами з числа громадян РФ проводять переговори з керівництвом підприємств та різні зустрічі з працівниками і робітниками для проведення роз'яснювальної роботи". Всі подібні заходи контролюються співробітниками "МДБ ДНР".
У той самий час ватажки терористичної організації "ЛНР" намагаються поповнити бюджет за рахунок податків з "націоналізованих" підприємств.
"З цього приводу керівництво "ЛНР" через російських "кураторів" звернулось до адміністрації президента Російської Федерації та отримало дозвіл на блокування вивезення продукції з "націоналізованих" підприємств без сплати податків до бюджету "ЛНР"", - зазначає Дмитро Тимчук.
З початком "націоналізації" на окупованих територіях повністю ліквідована керуюча структура ПАТ "Донецьксталь-металургійний завод", звільнені керівники підприємств "Ясинівський коксохімічний завод", "Макіївський коксохімічний завод", "Донецький металургійний завод". При цьому директор ПАТ "Донецький металургійний завод" (перейменований у "ДП "Донецький металургійний завод"") Ігор Мінковський погодився очолити те саме підприємство, але вже "під керівництвом "ДНР"".
Також триває набір працівників у "держпідприємство ДНР" "Радіотелевізійний передавальний центр", створене на базі захопленого майна українського Концерну РРТ. Серед вже набраного персоналу - родичі керівництва апарату підприємства та співробітники "міністерства зв'язку ДНР". Крім того, для забезпечення телерадіотрансляції на окуповані території Донбасу з Росії завезено десять FM-радіопередавачів і потужний телевізійний передавач.
Нагадаємо, в лютому Російська Федерація визнала дійсними "документи", що посвідчують особу, а також "реєстраційні знаки" транспортних засобів, видані терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".
Пізніше, 1 березня, в "ДНР" і "ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією переходять під "зовнішнє управління" даних формувань. Бойовики мають намір стягувати податки з цих підприємств.
15 березня, РНБО під час екстреного засідання прийняла рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донбасі. Рішення було в той самий день введено в дію указом президента України.
"РНБО вирішив: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення", - заявив на засіданні секретар РНБО Олександр Турчинов.
Детальніше про обставини прийняття рішення про офіційну торгову блокаду ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".